• TEL: +421 915 879 365
  • Po-Pia 9:00-16:30

Výstavy

Lineapelle Miláno 21. – 23. februára 2023: Gruppo Mastrotto predstavuje pas udržateľnosti

Spoločnosť predstavuje na Lineapelle2023 mnoho inovácií, vrátane dosiahnutia dôležitej certifikácie nového produktu a netrpezlivo očakávanej kolekcie jar-leto 2024 s očarujúcimi novinkami venovanými najmä svetu módy.

202304121053560.beryl1

„Cestovanie znamená rozhodnúť sa pre destináciu, objaviť nové obzory, čeliť novým výzvam. Cestovanie je tiež zdieľanie: keď cestujete v skupine, rastiete spolu, na ceste vzájomnej stimulácie, ktorá umožňuje neustále zlepšovanie. Podobne pre Gruppo Mastrotto – hovorí Chiara Mastrotto, prezidentka spoločnosti – záväzok k udržateľnejšej budúcnosti je cestou, cestou udržateľnosti, ktorú zdieľame s našimi partnermi, zákazníkmi, dodávateľmi a spolupracovníkmi. Cestovanie s pasom je však nevyhnutné, dokument, ktorý nám prostredníctvom svojich pečiatok pripomína úsek cesty, ktorú sme prešli, odkiaľ sme začali a s ktorým musíme čeliť novým destináciám."

Z týchto priestorov sa zrodila myšlienka pasu udržateľnosti, ktorý sa Gruppo Mastrotto rozhodlo predstaviť v ukážke na Lineapelle 2023.

„Dokument, ktorý opisuje našu  cestu trvalej udržateľnosti – pokračuje prezident – ​​podniknutú pred niekoľkými rokmi a ktorý nás viedol k dosiahnutiu dôležitých cieľov v priebehu času, ako je dosiahnutie uhlíkovej neutrality rozsahu 1 a 2 Gruppo Mastrotto Express a certifikácie ekologických produktov. , vďaka čomu sú cesta a kroky podniknuté z hľadiska udržateľnosti formálne uznané tretími stranami.
Okrem toho je etapou tejto cesty patentová aktivita, ktorá vytvorila „REVIVA“,inovatívny materiál venovaný svetu módy, ktorý je schopný opätovne použiť hotové kúsky kože a tak dokončiť kruhovitosť procesu vylepšenia vedľajšieho produktu typického pre cyklus opaľovania. Ďalším dôležitým krokom je  sociálna udržateľnosť , ktorá má podobu štruktúrovaného firemného blahobytu a projektu sociálnej a pracovnej inklúzie. 

Passport tiež predstavuje pozvánku pre celý módny reťazec a naše zainteresované strany, aby sa k nám pripojili   na tejto ceste k udržateľnosti vo viere, že iba serióznym a spoločným záväzkom celého dodávateľského reťazca je možné zabezpečiť trvalo udržateľný rozvoj pre budúce generácie. “.

Novinky tu nekončia: Gruppo Mastrotto sa totiž na najvýznamnejšom talianskom podujatí v sektore prezentuje s novou kolekciou jar-leto 2024, ktorá vo svojej podstate stavia kožu do popredia, ktorá sa vracia k svojim pôvodom a je zameraná na zvýšenie čistoty tohto materiálu, s prirodzeným vzhľadom a hebkou rukou, a to ako z hľadiska vzhľadu, tak aj farieb.

Okrem kolekcie "Core" charakterizovanej elegantnými a rafinovanými kožami v ich lineárnosti a čistote, ďalšiu dušu kolekcie SS24 predstavujú kože "Blending" , ktoré ponúkajú kombináciu prírodnej kože, zdobenej svetlými akcentmi, pre živú eleganciu a veľmi očarujúcu.

Na Lineapelle Gruppo Mastrotto tiež predstavuje novú nezávislú a celosvetovo uznávanú environmentálnu produktovú certifikáciu pre kožu a kožený tovar: LEATHER STANDARD by OEKO-TEX®.

Produkty s označením OEKO-TEX® zaručujú nákup produktov, ktoré sú bezpečné pre zdravie ľudí a životné prostredie. Cieľom je transparentne zdokumentovať zodpovednosť firiem pri rešpektovaní bezpečnosti ich tovaru pre svojich zákazníkov, v rámci výrobného reťazca až po značky, maloobchodníkov a konečných spotrebiteľov.

202304121053560.beryl2
Nastavenia cookies